Rodzinne interesy

Wszystkim dobrze znane jest powiedzenie, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Mimo że jest ono nieco okrutne, nietrudno się z nim zgodzić – każda rodzina ma jakieś swoje brudne sekrety, tajemnice, w każdej zdarzają się niesnaski, kłótnie i tak dalej. Jednakże nie w każdym aspekcie to hasło ma swoje potwierdzenie, przecież istnieje chociażby inne związane z rodziną hasło, takie jak rodzinny biznes. Dawniej, kilkadziesiąt lat temu, fakt przejmowania przez syna warsztatu ojca, niezależnie od tego, w jakiej działał on branży, był czymś absolutnie oczywistym. Dziś nadal praktykuje się przejmowanie firmy ojca przez dzieci, ale chodzi już raczej o kierowanie interesem, a nie o wykonywanie stricte jakiegoś zawodu, zwłaszcza rzemieślniczego – powoli odchodzą już one w niepamięć.

 

Szansa dla rodziny

 

Wspólna praca rodziców z dziećmi czy też rodzeństwa z jednej strony może generować konflikty (zbyt długie przebywanie ze sobą nie jest zbyt dobre dla nikogo, a tu z domu przenosi się ono do pracy), ale z drugiej strony jest to niezwykła szansa dla osób zabieganych, które nigdy nie mają czasu, na spędzenie go ze swoimi bliskimi. Warto więc skorzystać z takiej możliwości.

 

Doceniamy to, co lokalne

 

Rodzinny biznes to coś, co, w dużej mierze dzięki wszelkiego rodzaju unijnym programom, cieszy się ogromną popularnością: nauczyliśmy się doceniać niewielkie przedsiębiorstwa o lokalnym zasięgu oraz firmy kultywujące często wielowiekowe tradycje. To ogromna szansa dla wszystkich tych osób, którym marzy się ciekawa działalność, ale nie chcą się wynosić ze swojej rodzinnej miejscowości.

You may also like...

2 komentarze

  1. Tadeusz pisze:

    W moim mieście działa rodzinna lodziarnia i jest bardzo popularna, pyszne lody mają!

  2. Huc54 pisze:

    Tata kumpla prowadził serwis moto i oczekiwał, że syn przejmie po nim schedę, ale się nie doczekał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.