
Drogi Mikołaju… wiem, że list do Ciebie dotarł, bo Fundacja Świętego Mikołaja korzysta z elektronicznego obiegu dokumentów
On bySą różne rodzaje listów: miłosne, motywacyjne, referencyjne, lotnicze i formalne, ale w grudniu liczą się tylko te, których adresatem jest Święty Mikołaj. Ciężko sobie wyobrazić, że w tym przedświątecznym okresie znajdzie się choć jedna dziecięca korespondencja, która do niego nie dotrze. W biurze Świętego Mikołaja nie ma miejsca na błędy… także w fakturach, dlatego w tym roku Fundacja Świętego Mikołaja postawiła na bezpieczeństwo i korzysta z narzędzia, jakim jest Symfonia Obieg Dokumentów.
Symfonia wspiera Fundację Świętego Mikołaja w tym gorącym grudniowym czasie technologicznie i finansowo, aby ta mogła nie tylko zagwarantować setkom nadawców, że ich korespondencja do Świętego Mikołaja zostanie doręczona bezpiecznie i terminowo, ale też uporządkować wewnętrzny system rozliczania płatności. Dzięki temu pomocnicy Świętego Mikołaja z Fundacji nie muszą martwić się obowiązkami wynikającymi z upowszechnienia w Polsce nowego standardu ustrukturyzowanej faktury elektronicznej i mogą w pełni skupić się na spełnianiu dziecięcych marzeń.
– Fundacja Świętego Mikołaja pomaga dzieciom w potrzebie przez cały rok, ale to właśnie w grudniu potrzebujemy największego wsparcia. Postawiliśmy więc na pewne narzędzie Symfonia Obieg Dokumentów, które usprawni pracę Fundacji i nie dopuści, aby jakikolwiek dokument zaginął. Dzięki systemowi OCR, który odczytuje pola z faktur z plików PDF, znacznie skrócimy czas potrzebny na rejestrację faktur zakupów w systemie – mówi Monika Pleskot z Fundacji Świętego Mikołaja.
Korzystając z narzędzia, Fundacja jest w stanie usystematyzować procedury obiegu informacji, dzięki czemu unika chaosu problemów wynikających z długiego oczekiwania na akceptację dokumentów czy niedotrzymania ustalonych terminów. Zobaczcie wyjątkową opowieść o bardzo ważnych listach: https://www.youtube.com/watch?v=xCnur_JW4IA.
Zmień nadzieję na pewność
Symfonia Obieg Dokumentów to platforma chmurowa, która systematyzuje procedury obiegu informacji w firmie. Narzędzie pozwala między innymi na sprawne procesowanie i rejestrowanie faktur zakupu, umożliwia tworzenie, a także rozliczanie umów z kontrahentami, a także kategoryzowanie dokumentów dzięki wirtualnym segregatorom oraz elektronicznym koszulkom. W ten sposób wymiana informacji pomiędzy pracownikami jest szybsza i bardziej efektywna.
– Nasze technologie powstają, żeby usprawniać codzienną pracę i zapewniać bezpieczeństwo każdemu biznesowi. Tu w wyjątkowy sposób przyczyniają się do wspierania dobra. Z naszych usług na co dzień korzysta już kilkadziesiąt tysięcy firm w całej Polsce. Cieszymy się, że także Święty Mikołaj postawił na narzędzie Symfonia Obieg Dokumentów. Od lat wspieramy i pomagamy fundacjom. Dobroczynność trwa u nas cały rok i angażuje naszych pracowników, którzy każdego roku mogą wykorzystać pięć dni na wolontariat – dodaje Małgorzata Ściślak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Symfonii.
Symfonia to polski producent oprogramowania, jeden z największych dostawców systemów ERP dla firm z sektora MŚP. Symfonia specjalizuje się w tworzeniu programów i aplikacji, w tym chmurowych, przeznaczonych do obsługi oraz automatyzacji finansów i księgowości, kadr i płac oraz HR, wsparcia sprzedaży (w tym w kanale e-commerce), zarządzania magazynem, zarządzania produkcją, elektronicznego obiegu dokumentów oraz analizy danych. Spółka świadczy także usługi wdrożeniowe, szkoleniowe oraz w zakresie wsparcia technicznego. Z rozwiązań Symfonii korzysta ponad 50 tysięcy mikro, małych i średnich firm oraz biur rachunkowych.
Historia marki sięga 1995 roku, kiedy to na rynku pojawił się jeden z pierwszych w Polsce programów do zarządzania finansami i księgowością pod nazwą Symfonia. Spółka należy do funduszu Mid Europa Partners, wiodącego inwestora finansowego w Europie Centralnej i Południowo-Wschodniej.
Więcej na temat Symfonii na www.symfonia.pl, blogu, na profilach Facebook oraz LinkedIn.
Branding w biznesie – budowanie marki
Budowanie biznesu na własnej marce wymaga silnej, zaangażowanej marki, a także społeczności. Aby móc osiągnąć ten pułap, należy systematycznie i konsekwentnie budować swój profesjonalny wizerunek.
Pierwszym etapem jest świadome określenie swoich mocnych stron i umiejętności, na podstawie których budowany będzie późniejszy biznes. Te aspekty powinny odpowiadać zainteresowaniom, ale także wpasowywać się w potrzeby rynku. Dzięki temu możliwe będzie stworzenie opłacalnego biznesu dającego wiele pozytywnych emocji i motywacji.
Na etapie definiowania marki należy odpowiedzieć sobie na pytanie „co mnie wyróżnia?”. Umożliwi to stworzenie produktu lub usługi, z którą będzie można dotrzeć do odbiorców. Unikatowy aspekt marki osobistej spowoduje, że będzie ona silna i budząca zaufanie.
Drugim krokiem do budowania biznesu na własnej marce jest stworzenie wizerunku spójnego z wartościami, którymi w przyszłości będzie rządzić się firma. Muszą być one dopasowane zarówno do indywidualnego temperamentu, jak i do profilu odbiorcy – niemniej jednak muszą być prawdziwe i szczere, oszustwo na tym etapie wyjdzie bardzo szybko i zburzy zaufanie odbiorców.
Identyfikacja wizualna marki własnej również jest bardzo istotna. Nie tylko rodzaj komunikatu, ale też jego forma liczą się w obecnych czasach. Wszystkie aspekty powinny być maksymalnie jednolite. Zdjęcia, kolorystyka, logo, itp.
Ostatnim kluczem do silnej, poprawnie zbudowanej marki osobistej, którą można przekuć w dobrze prosperujący biznes, jest regularna i charakterystyczna komunikacja. Bez kontaktowania się z obserwatorami nie da się wzbudzić ich sympatii i zaufania – a to właśnie one sprzedają późniejsze usługi.
Samodzielne zbudowanie marki osobistej oraz oparcie o nią własnego biznesu jest długoterminowym zadaniem. Wymaga systematyczności, wiary w siebie i czasu.
W obecnych czasach marka firmy lub przedsiębiorstwa jest kluczowym elementem w świecie biznesu, jak i codziennym. Pod pojęciem marki każdy rozumie coś innego. Otóż w klasycznym ujęciu, utożsamiana jest ona najczęściej z logo, nazwą labo symbolem, który wyróżnia dany produkt bądź usługę spośród wielu podobnych towarów. Jednak obecnie markę nie posiadają tylko produkty, ale też instytucje i konkretne osoby. Zbudowanie marki na ogół kojarzy się z czasochłonnym oraz żmudnym procesem. Oczywiście jest to prawda, ale w biznesie najczęściej patrzymy bardziej perspektywicznie.
Jeżeli marka chce na stałe zagościć w świadomości klientów, musi być gotowa wyjść naprzeciw ich różnorakim potrzebom i zaoferować na tyle bliskie wartości, jakość i podejście, aby klient mógł się z nimi utożsamić i emocjonalnie przywiązać.
Branding to właśnie budowanie świadomości marki. Klient nie tylko rozpoznaje naszą markę, ale wiąże z nią konkretne odczucia. Dzięki brandingowi dana marka może kreować swój pożądany wizerunek i być postrzegana dokładnie w taki sposób, w jaki zostało to określone w strategii marki.
Mocny brand oferuje doświadczenie, wiedzę i umiejętności, a co istotniejsze - unikalny świat przeżyć, który wyróżnia go spośród innych konkurencyjnych marek. Marka to pewien koncept, który jest kojarzony przez klientów z oferowanymi przez firmę produktami czy usługami. Aby był odczytywany pozytywnie niezbędna jest dobra reputacja marki, a przekaz, który marka ze sobą niesie, powinien być spójny i skierowany do konkretnej grupy docelowej. Wtedy staje się ona kluczowym zasobem firmy i buduje jej wartość finansową.
Warto zainwestować w branding i opracować strategię spójnej marki, która po zintegrowaniu z odpowiednim planem biznesowym może przynieść ogromne zyski finansowe.
Do budowania biznesu na własnej marce konieczna jest zaangażowana społeczność. Zaufanie dużej grupy ludzi oraz znacząca rozpoznawalność w branży to kluczowa zaleta posiadania silnej marki osobistej.
Dzięki odpowiedniej rozpoznawalności można mieć ułatwiony start biznesu. Kontakty zawierane za pośrednictwem nie tylko form tradycyjnych, ale także w mediach społecznościowych mogą znacznie przyspieszyć rozwój firmy.
Docieranie ze swoją treścią może pomóc uzyskać nie tylko zaufanych współpracowników, ale również chętnych klientów.
Rozpoznawalność osobista może bezpośrednio przełożyć się na liczniejsze, atrakcyjne oferty – zarówno pracy, jak i współpracy. Pod względem finansowym, budowanie marki własnej nie jest angażujące. Przez pewien czas jest to inwestycja przede wszystkim czasowa – zarówno pod względem rzeczywistej obecności np. na profilu, jak i podczas pracy koncepcyjnej.
Posiadanie silnej marki własnej ma bezpośredni wpływ na tempo oraz skalę rozwoju biznesu. Jest ona istotna na każdym etapie rozwijania swojej firmy i nie warto z niej samodzielnie rezygnować. Dzięki odpowiednio zbudowanemu wizerunkowi biznesowemu można określić, w jaki sposób odbiorcy będą widzieli firmę.
To forma najskuteczniejszej autopromocji. Ze względu na systematyczność komunikatów, można nieustannie poszerzać grono odbiorców. Oczywiście, wizerunek przedsiębiorcy oraz firmy trwa nieustannie, ale gdy w żaden sposób nim nie kierujemy, bardzo szybko może stać się negatywny lub neutralny – niewspierający rozwoju.
You may also like
Ostatnie wpisy
-
Jak promowały się firmy i co zamierzają?
Sprawdź, co było popularne w 2022 r. i jakie są trendy na 2023! - 4 sposoby na pozbycie się pracownika. Błędy, których lepiej unikać
- Marvipol zawiera umowę z Heimstaden i przenosi własność pakietu lokali dla II etapu MOKO BOTANIKA
- Czy deweloperzy planują budować mieszkania na wynajem
- Rynek inwestycyjny nieruchomości komercyjnych w Polsce Q3 2022_raport Avison Young
Kontakt
redakcja@galkastudio.pl
Dodaj komentarz