Oficjalny strój

 We współczesnej telewizji całe mnóstwo jest programów poświęconych ubiorowi: zgłaszają się do niego osoby, które nie mają pojęcia, jaki jest ich styl, nie mają pomysłu na swoje ubrania, nie wiedzą, jak się ubierać, by wyglądać najkorzystniej ani jak dostosować swój strój do konkretnych okoliczności czy też okazji. Zwłaszcza styl określany jako biznesowy budzi ogromne emocje i wiele kontrowersji. Z jednej strony wymaga elegancji i stonowania, z drugiej jednak oczekuje się, że zachowując konwencję wyróżnimy się w jakiś pozytywny sposób ze swoim ubiorem. Biznes rządzi się twardymi zasadami i tak samo jest w kwestii ubioru – w niektórych firmach na wrażenia estetyczne związane z ubiorem zwraca się ogromną uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej, warto zatem dobrze się do nich przygotować.

 

Porady stylistki

 

Dziś śmiało można stwierdzić, że wiele jest takich osób, które uważają się za przysłowiową alfę i omegę, którym zdaje się, że wiedzą wszystko, także w kwestii stylu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że z reguły jest to bardzo mylne przekonanie – jeżeli zależy nam na tym, aby nasz wygląd odzwierciedlał naszą pozycję w biznesie, warto skorzystać ze specjalistycznych porad i odwiedzić stylistę.

 

Podkreślenie statusu

 

Ubrania pełnią bardzo wiele różnych funkcji, między innymi świadczą o naszym statusie – bardzo łatwo, na podstawie ubrania, można ocenić, do jakiej grupy społecznej kto należy, wprawnemu oku wystarczy kilka chwil. Jeżeli więc chcemy zrobić jak najlepsze wrażenie, warto zainwestować w naszą garderobę.

You may also like...

2 komentarze

  1. Tymcio pisze:

    Co racja to racja, może to płytkie i głupie, ale ocenianie ludzi po wyglądzie nadal jest bardzo popularne

  2. Bogusław Plichec pisze:

    Śmieszą mnie te wszystkie programy o stylistkach, jak one w ogóle mogą w czymś takim wyjść na ulice?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.