CUPRA EKS zwiększa swoją przewagę w Pucharze Świata FIA ETCR eTouring Car po wyścigu we Włoszech
On byMattias Ekström i Tom Blomqvist w Super Finale DHL Pool Furious na torze Vallelunga we Włoszech uplasowali się na dwóch pierwszych pozycjach, a w klasyfikacji generalnej piątej rundy zawodów zajęli drugie i trzecie miejsce. Ich koledzy z drużyny, Adrien Tambay i Jordi Gené ukończyli zmagania w Super Finale Pool Fast na drugiej i trzeciej pozycji. Francuz utrzymał tytuł lidera w rankingu kierowców, tuż za nim znajduje się Mattias Ekström. Ekipa CUPRA EKS zwiększyła przewagę w klasyfikacji producentów o kolejne 45 punktów.
Gorące i niezwykle trudne warunki na włoskim torze Autodromo Vallelunga Piero Taruffi nie przeszkodziły kierowcom zespołu CUPRA EKS w uzyskaniu dobrych wyników podczas piątej rundy Pucharu Świata FIA ETCR eTouring Car World Cup 2022.
Ekipa CUPRA EKS musiała przystosować samochody do wyjątkowo wymagających warunków – temperatura toru Vallelunga znacznie obniżyła poziom przyczepności pojazdów. Ciężka praca wykwalifikowanego zespołu inżynierów i mechaników CUPRY oraz kierowców na torze sprawiła, że drużyna CUPRA EKS po raz kolejny uzyskała najlepsze osiągi w całkowicie elektrycznym modelu CUPRA e-Racer.
Dobrego złe początki
Runda kwalifikacyjna nie była łaskawa dla lidera klasyfikacji kierowców ETCR, Adriena Tambaya. Ze względu na przebitą lewą oponę w swoim wyścigu kwalifikacyjnym Pool Fast dotarł na metę na trzeciej pozycji. Wygrał jednak półfinał, a w Super Finale zajął drugie miejsce. Z kolei Jordi Gené zarówno w rundach kwalifikacyjnych Pool Fast, półfinale oraz Super Finale przekroczył metę na trzeciej pozycji.
Weekend był wymagający także dla panującego mistrza ETCR, Mattiasa Ekströma. Kierowca poradził sobie z początkowymi niedogodnościami, które wymusiły na nim zmianę strategii wyścigu, ryzykując delikatną utratą tempa w poszukiwaniu jak najlepszej wydajności pojazdu. Dobrze wykorzystał swoje umiejętności podczas szybkiej jazdy po gorącym torze w kwalifikacjach i w wyścigach ćwierćfinałowych i półfinałowych kategorii Pool Furious zajął odpowiednio drugie oraz trzecie miejsce. Szwed najlepsze pozostawił jednak na koniec, zwyciężając w Super Finale Pool Furious.
– Mieliśmy na początku trochę problemów i przyjęliśmy strategię, która z pewnością kosztowała nas utratę tempa. Musieliśmy jednak jeździć mądrze – wydawało się, że mamy dużo energii w oponach, a nie zawsze najlepszym pomysłem jest pozostawanie przez cały czas na pełnym gazie. W takie upalne dni musisz po prostu spróbować pojechać najlepiej, jak potrafisz – podsumował zmagania na włoskim torze Mattias Ekström.
Tom Blomqvist w kwalifikacjach uzyskał czas okrążenia 1:19. Walczył o zwycięstwo w każdym kolejnym wyścigu i wygrał swój półfinał w kategorii Pool Furious, by w DHL Super Finale i pełnym wrażeń wyścigu ustąpić miejsca jedynie swojemu koledze z zespołu – Mattiasowi Ekströmowi.
– Szkoda, że nie każdy mógł rywalizować w ten weekend przez problemy z oponami. Na początku wyścig nie układał się po naszej myśli, ale udało nam się dostosować do sytuacji na torze, dlatego Mattias i ja stanęliśmy na podium w Vallelundze. Wielkie słowa uznania należą się wszystkim w naszym zespole – stwierdził Tom Blomqvist.
Tambay liderem rankingu kierowców, CUPRA EKS – producentów
Ekström i Blomqvist zgromadzili podczas piątej rundy wystarczająco dużo punktów, aby zająć odpowiednio drugie i trzecie miejsce na podium w klasyfikacji generalnej weekendu.
Po piątej rundzie, Adrien Tambay pozostaje liderem rankingu kierowców ETCR, z 14-punktową przewagą nad kolegą z zespołu CUPRA EKS – Mattiasem Ekströmem. Ekipa po zmaganiach na włoskim torze zwiększyła swoją przewagę z 202 do 247 punktów i pozostaje na szczycie tabeli producentów.
CUPRA to marka łącząca niekonwencjonalny styl, emocje, elektryfikację i wyjątkowe osiągi. Powstała w 2018 roku w Barcelonie. Siedziba firmy znajduje się w Martorell pod Barceloną, a sprzedaż odbywa się poprzez sieć wyspecjalizowanych punktów na całym świecie. W 2021 r. CUPRA utrzymała trend wzrostowy i napędzana sukcesem Formentora potroiła swoją sprzedaż, uzyskując poziom niemal 80 000 egzemplarzy.
Udowadniając, że elektryfikacja i sportowy charakter doskonale do siebie pasują, w 2021 roku CUPRA zaprezentowała pierwszy w 100% elektryczny samochód marki – CUPRA Born. W 2022 roku firma poszerzy gamę tego modelu o pojazdy z różnymi pojemnościami akumulatorów, a także o mocniejszą wersję e-Boost. W planach na ten rok jest również wprowadzenie ekskluzywnej, limitowanej edycji modelu CUPRA Formentor VZ5.
W 2024 roku premierę będzie miał drugi całkowicie elektryczny model marki – CUPRA Tavascan, a rok później pojawi się najbardziej radykalna interpretacja miejskiego samochodu elektrycznego marki, inspirowana koncepcją CUPRA UrbanRebel.
CUPRA jest oficjalnym partnerem motoryzacyjnym klubu FC Barcelona, sponsorem zawodów World Padel Tour i oficjalnym sponsorem eSports Club Finetwork KOI. Marka współpracuje także przy takich wydarzeniach jak Primavera Sound i De Antonio Yachts. Ambasadorzy marki są częścią CUPRA Tribe i chcą być siłą napędową zmian. Wśród nich są złoci medaliści olimpijscy Adam Peaty, Melvin Richardson i Saúl Craviotto, niemiecki bramkarz Marc ter Stegen oraz zdobywczyni Złotej Piłki i najlepsza piłkarka FIFA, Alexia Putellas. Od 2022 roku polskim Partnerem marki CUPRA jest Szymon Godziek, zawodnik specjalizujący się w ekstremalnym freestyle’u MTB i freeride.
Branding w biznesie – budowanie marki
Marka jest wartością niematerialną, wymykającą się jednoznacznym definicjom oraz twardym ramom. Niektórzy specjaliści ds. marketingu twierdzą, że żyje ona w umysłach klientów. American Marketing Association podaje nieco bardziej przyziemną definicję, która zakłada, że marka to nazwa, termin, znak, symbol albo kombinacja wszystkich elementów, a jej celem jest wyróżnienie na rynku danych produktów lub usług. Wydaje się jednak, że sprowadzenie marki jedynie do pojedynczych elementów, takich jak nazwa czy znak (logo), nie jest już aktualne. Czasy, w których sam fakt posiadania markowego produktu, np. kultowych jeansów, robił duże wrażenie na otoczeniu i sprawiał, że ich właściciel czuł się wyjątkowo, minęły. Dzisiaj marki niosą ze sobą konkretne przekazy, emocje i historie. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego Claire Underwood z House of Cards ma telefon z jabłkiem, a Frank niszczy kolejne modele sygnujące się jeżynami? Nikt nie kwestionuje potęgi firmy Apple, ale są osoby, które wybierają biznesowe BlackBerry, bo produkty tej właśnie marki oceniają jako bardziej funkcjonalne i dopasowane do swojej osobowości.
Pojęcie marki kojarzy nam się głównie z największymi koncernami, cieszącymi się uznaniem i szeroką rozpoznawalnością. Zazwyczaj, aby osiągnąć swoją pozycję, musiały pracować na to latami, angażując w to siły i umiejętności wielu osób. Czy jednak marka zawsze musi być związana bezpośrednio z przedsiębiorstwem i oferowanymi przez nie produktami czy usługami? Oczywiście, że nie. Termin ten wyszedł poza dawne ramy i w naszej świadomości funkcjonuje w zdecydowanie szerszym zakresie. Za „dobrą markę” uznajemy niemal wszystko, co jesteśmy w stanie wyodrębnić z bogatych rynkowych zasobów i obdarzyć zaufaniem. Coraz większe znaczenie zyskuje przy tym marka osobista, która okazuje się kluczem do zbudowania relacji z klientami i osiągnięcia biznesowych sukcesów. Personal branding powinien stać się podstawowym narzędziem w tworzeniu strategii marketingowej i PR-owej.
Branding jest niezbędny dla każdej firmy, niezależnie od tego, czy mówimy o produktach, usługach, czy o prawie wszystkim innym. Jest to sposób, w jaki klient postrzega firmę, jej produkty i usługi. Im lepszy branding, tym bardziej prawdopodobne jest, że klient zaufa firmie i poleci ją innym. Uczucie, jakie ludzie mają, kiedy myślą o firmie lub produkcie, odgrywa najważniejszą rolę w tworzeniu marki firmy. Pozytywne odczucia mogą zaważyć na przyszłości firmy, natomiast negatywne z pewnością ją zepsują.
Do budowania biznesu na własnej marce konieczna jest zaangażowana społeczność. Zaufanie dużej grupy ludzi oraz znacząca rozpoznawalność w branży to kluczowa zaleta posiadania silnej marki osobistej.
Dzięki odpowiedniej rozpoznawalności można mieć ułatwiony start biznesu. Kontakty zawierane za pośrednictwem nie tylko form tradycyjnych, ale także w mediach społecznościowych mogą znacznie przyspieszyć rozwój firmy.
Docieranie ze swoją treścią może pomóc uzyskać nie tylko zaufanych współpracowników, ale również chętnych klientów.
Rozpoznawalność osobista może bezpośrednio przełożyć się na liczniejsze, atrakcyjne oferty – zarówno pracy, jak i współpracy. Pod względem finansowym, budowanie marki własnej nie jest angażujące. Przez pewien czas jest to inwestycja przede wszystkim czasowa – zarówno pod względem rzeczywistej obecności np. na profilu, jak i podczas pracy koncepcyjnej.
Posiadanie silnej marki własnej ma bezpośredni wpływ na tempo oraz skalę rozwoju biznesu. Jest ona istotna na każdym etapie rozwijania swojej firmy i nie warto z niej samodzielnie rezygnować. Dzięki odpowiednio zbudowanemu wizerunkowi biznesowemu można określić, w jaki sposób odbiorcy będą widzieli firmę.
To forma najskuteczniejszej autopromocji. Ze względu na systematyczność komunikatów, można nieustannie poszerzać grono odbiorców. Oczywiście, wizerunek przedsiębiorcy oraz firmy trwa nieustannie, ale gdy w żaden sposób nim nie kierujemy, bardzo szybko może stać się negatywny lub neutralny – niewspierający rozwoju.
Marka jest wartością niematerialną, wymykającą się jednoznacznym definicjom oraz twardym ramom. Niektórzy specjaliści ds. marketingu twierdzą, że żyje ona w umysłach klientów. American Marketing Association podaje nieco bardziej przyziemną definicję, która zakłada, że marka to nazwa, termin, znak, symbol albo kombinacja wszystkich elementów, a jej celem jest wyróżnienie na rynku danych produktów lub usług. Wydaje się jednak, że sprowadzenie marki jedynie do pojedynczych elementów, takich jak nazwa czy znak (logo), nie jest już aktualne. Czasy, w których sam fakt posiadania markowego produktu, np. kultowych jeansów, robił duże wrażenie na otoczeniu i sprawiał, że ich właściciel czuł się wyjątkowo, minęły. Dzisiaj marki niosą ze sobą konkretne przekazy, emocje i historie. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego Claire Underwood z House of Cards ma telefon z jabłkiem, a Frank niszczy kolejne modele sygnujące się jeżynami? Nikt nie kwestionuje potęgi firmy Apple, ale są osoby, które wybierają biznesowe BlackBerry, bo produkty tej właśnie marki oceniają jako bardziej funkcjonalne i dopasowane do swojej osobowości.
Pojęcie marki kojarzy nam się głównie z największymi koncernami, cieszącymi się uznaniem i szeroką rozpoznawalnością. Zazwyczaj, aby osiągnąć swoją pozycję, musiały pracować na to latami, angażując w to siły i umiejętności wielu osób. Czy jednak marka zawsze musi być związana bezpośrednio z przedsiębiorstwem i oferowanymi przez nie produktami czy usługami? Oczywiście, że nie. Termin ten wyszedł poza dawne ramy i w naszej świadomości funkcjonuje w zdecydowanie szerszym zakresie. Za „dobrą markę” uznajemy niemal wszystko, co jesteśmy w stanie wyodrębnić z bogatych rynkowych zasobów i obdarzyć zaufaniem. Coraz większe znaczenie zyskuje przy tym marka osobista, która okazuje się kluczem do zbudowania relacji z klientami i osiągnięcia biznesowych sukcesów. Personal branding powinien stać się podstawowym narzędziem w tworzeniu strategii marketingowej i PR-owej.
Branding jest niezbędny dla każdej firmy, niezależnie od tego, czy mówimy o produktach, usługach, czy o prawie wszystkim innym. Jest to sposób, w jaki klient postrzega firmę, jej produkty i usługi. Im lepszy branding, tym bardziej prawdopodobne jest, że klient zaufa firmie i poleci ją innym. Uczucie, jakie ludzie mają, kiedy myślą o firmie lub produkcie, odgrywa najważniejszą rolę w tworzeniu marki firmy. Pozytywne odczucia mogą zaważyć na przyszłości firmy, natomiast negatywne z pewnością ją zepsują.
You may also like
Ostatnie wpisy
Kontakt
redakcja@galkastudio.pl
Dodaj komentarz