Wybór rozszerzenia domeny

Wybór rozszerzenia domeny

Usługi hostingowe stają się popularne ze względu na duże zapotrzebowanie na internetowy biznes i każdy przedsiębiorca chce zarezerwować trochę miejsca w internecie. Ale pytanie jest z tak wielu rozszerzeń domen, które należy wybrać? To bardzo ważny krok, jeśli chcesz uzyskać dobry ranking swojej witryny w wyszukiwarce Google. Z tak wielu list rozszerzeń domen, które byłyby bardziej opłacalne i rozszerzenia, które pomogą zwiększyć ruch do Twojej witryny.

Każda nazwa domeny zachowuje się jak adres wirtualny, na przykład jeśli odwiedzisz witrynę google.com, a nie musisz jej adres IP. Wystarczy wpisać imię i przejść do konkretnej witryny. Bardzo trudno jest poznać adresy IP stron internetowych niż ich nazwy.

Najbardziej popularne rozszerzenia domen

– .com

– .net

– .org

Najczęściej są to domeny rozpoczynające się od góry do dołu. Prawie każda organizacja zazwyczaj korzysta z rozszerzeń z wyżej wymienionych rozszerzeń. Wyszukiwarka Google najpierw wyszukuje wszystkie rozszerzenia .com, a następnie wyszukuje do sieci .net i tak dalej w powyższej hierarchii. Tak więc najczęstsze rozszerzenie .com jest używane przez maksymalną liczbę stron internetowych.

Inne rozszerzenia domen

Istnieje wiele innych rozszerzeń na rynku, które są:

.com, .net, .in, co.in, .eu, .us, .name, .info, net.in, org.in, ind.in, .biz, .co, org.uk, co.nz , Kr.com, us.com, ae.org itp. To zależy od celu strony internetowej, jeśli jesteś właścicielem firmy w Wielkiej Brytanii i charakter Twojej firmy jest lokalna, musisz wybrać rozszerzenie .uk. Jeśli ktokolwiek wyszuka adres „dealerów serwerów w Wielkiej Brytanii”, wyświetli się wszystkie witryny dealera kończące się na .uk.

Domeny firmowe

Ponieważ rynek szybko się zmienia, a każdy przedsiębiorca poszukuje tych rozszerzeń domen, co oznacza ich naturę działalności tylko przy użyciu rozszerzenia. Aby zachować swoje wymagania ICANN generuje wiele rozszerzeń w różnych kategoriach. Dostawcy usług hostingowych mają tę listę dostępnych rozszerzeń. Różne organizacje używają odpowiednich rozszerzeń, a nie tylko używając .com do zwiększania ruchu.

Zarejestruj domenę

Podczas rejestracji w domenie poszukaj rejestratora domen, który zapewnia pożądane rozszerzenie. Załóżmy, że chcesz org.uk wyszukać rejestratorów, którzy zapewnią ci rozszerzenie org.uk. Proces jest bardzo prosty, najpierw poszukaj nazwy witryny. Po wybraniu tych wystarczy kliknąć na wymagane rozszerzenie i zarejestrować swoją domenę.